Co je virtuální sídlo a pro koho slouží?

08. 12. 2021Technology

Firemní kultura se už díky pandemii velmi změnila. Zaměstnanci chtějí pracovat z domova a vy jim to chcete umožnit.

Firemní kultura se už díky pandemii velmi změnila. Zaměstnanci chtějí pracovat z domova a vy jim to chcete umožnit. Když se ale zvedají nájmy kancelářských prostor a vás je nyní v kanceláři pět, je na čase přemýšlet o virtuálním sídle.

Koncept virtuálního sídla je velice jednoduchý, ale zároveň velice efektivní. Místo celé kanceláře si měsíčně pronajmete pouhou adresu, a to už od 199 Kč měsíčně. Na vámi zvolenou adresu chodí pošta, zapíše se do rejstříku firem a během pár kliknutí máte vše zařízeno online z pohodlí domova. Je to ale legální? Naprosto. Podle občanského zákoníku je sídlo společnosti definováno jako adresa zapsaná ve veřejném rejstříku. Proto se nemusíte legality sídel vůbec obávat.

Komu nejlépe poslouží?

Výhody zřízení virtuálního sídla společností je opravdu mnoho, zejména pro podnikatele nebo společnosti, které nepotřebují pro svou činnost stálou kancelář, avšak ocení prestiž adresy jejich sídla, zvlášť pak pro akvizici nových klientů. Nejvíce tedy virtuální sídla ocení např. kreativní agentury, společnosti poskytující grafický design, PR agentury, holdingové společnosti atp. Jednou z hlavních výhod virtuálního sídla je totiž značná úspora nákladů ve srovnání se standardním pronájmem kanceláře, jakož i reprezentativní adresa sídla, zvlášť, když zvolíte prestižní část Prahy, nebo Brna. Virtuální sídlo má své výhody, i když jste freelancer. Firmou na dobré adrese se můžete odlišit od vašich freelance kolegů a zároveň přidat svým službám prémiovou hodnotu.

Jak si ho zařídit? Zařídit virtuální sídlo je opravdu jednoduché. Zabere vám to pouhé dvě minuty a nemusíte na žádný úřad. Stačí si vybrat vámi preferovanou adresu a odeslat žádost skrze formulář na našem webu. Na výběr máte ze spousty prestižních i cenově výhodných lokalit, které sednou vašemu podnikání. Pokud zvolíte naši společnost, máte také jistotu, že na vaší zvolené adrese nenajdete stovky dalších firem, jak tomu u některých společností bývá.

Máte zájem nebo jakékoliv další otázky?

Napište nám a sjednejte si nezávaznou konzultaci ZDARMA.

Už nescrollujte... zavolejte!

725 715 112
Po-Pá 8-18 hod